Je zástanca zdravého životného štýlu a v gastronómii preferuje varenie z regionálnych surovín. Nielenže precestoval veľkú časť sveta a získal bohaté odborné skúsenosti, ale ako šéfkuchár v zahraničí aj pracoval (Švajčiarsko, Rakúsko, Nemecko, dokonca aj pre nadnárodnú spoločnosť – svetového výrobcu v potravinárskom segmente).

V súčasnosti pôsobí v súkromnej sfére. Portfólio jeho profesionálnych služieb zahŕňa nielen poradenstvo v oblasti gastronómie, vrátane školenia a trénovania, food audit a food styling, ale aj zážitkovú gastronómiu formou cateringových služieb pre medzinárodné konferencie cez teambuilding, outdoor akcie až po kulinárske súťaže. Medzi širokou verejnosťou je známy z televíznej show Masterchef.

Ako veľký odborník, ktorý miluje svoje remeslo, je jeho obrovskou radosťou a vášňou škola varenia. Je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. K jeho úspechom patrí okrem mnohých gastronomických ocenení aj pravidelná publikácia odbornej literatúry a článkov zameranej na oblasť gastronómie.

Kontakt: jaroslavertl@gmail.com

bg2

Jaroslav ERTL

Prezident GOURMET KLUBU

Vyštudoval v Žiline na SOU spol. stravovania a po jej úspešnom ukončení pracoval v hoteli Slovakia. Neskôr sa stal majstrom odborného výcviku kuchárov na SOU v Žiline. V roku 1992 začal pracovať v zahraničí – Grécko, neskôr Viedeň. Po návrate do rodnej krajiny si otvoril svoju prvú reštauráciu – U Palatína na Bytčianskom zámku, ktorú prevádzkoval 12 rokov. So svojou novou víziou „reštaurácia, kde sa samotný majiteľ stáva hostiteľom pre svojich hostí“ otvoril v roku 2008 TOP Restaurant v Žiline, kde je majiteľom, šéfkuchárom a zároveň hostiteľom.

V rokoch 2009 a 2010 ho samotný bedeker Trend Top reštaurácie a hotely zaradil medzi Top šéfkuchárov na Slovensku.

Je to človek s veľkým srdcom, ktorý neustále na sebe pracuje, vyhľadáva ďalšie možnosti vzdelávania sa v oblasti gastronómie. Svojou pokornosťou a pokojnosťou neustále dokazuje, že jeho jedlá patria k tým najlepším, čo môžete na Slovensku ochutnať.

Kontakt: toprestaurant.sk@gmail.com

Peter DURCO

Peter ĎURČO

Člen správnej rady

Po vyštudovaní sa svôjmu remeslu priučil prácou v zahraničí – Francúzsko, Írsko, Nemecko, Česká republika.
Je držiteľom viacerých certifikátov a ocenení z medzinárodných gastronomických súťaží a absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. Má certifikovaný zápis do slovenskej publikácie WHO IS WHO.

Špecializuje sa na Francúzsku kuchyňu, Fusion New Wave, Finger Food, Tapas. Možno ho stretnúť na rôznych life vareniach, seminároch, prezentáciách, dokonca spolupracuje aj na televíznych programoch. V súčasnosti pracuje ako Executive Chef v Kaviarni SLAVIA Košice a je zároveň aj členom Rotary club Košice Classic.

Kontakt: jurajhruska6@gmail.com

Juraj Hruska

Juraj HRUŠKA

Člen správnej rady

V súčasnosti pracuje ako nezávislý šéfkuchár. Jeho know-how využívajú viaceré spoločnosti pôsobiace v gastro sektore. Spolupracuje s televíziou Markíza, kde varí v relácii Teleráno a špecializuje sa na tovaroznalectvo.

Vyštudoval a začínal v Humennom a okolí, ďalej pôsobil v Hoteli Danube, ako šéfkuchár McCain SR, v hoteli St. Emilion vo Francúzsku. Pracoval 10 rokov ako Executive Chef v Sodexo pre Slovenskú republiku. V roku 2016 rozbiehal rezortnú kuchyňu v x-bionic® sphere.

Je absolventom rôznych gastronomických stáži a súťaží v zahraničí (Francúzsko, Česko, Thajsko, Spojené Arabské Emiráty, Nemecko, Poľsko, Rusko). Má rád francúzsku kuchyňu.

Doterajšie profesné úspechy:

Vianočná gastronomická exhibícia (1999)
Danubius gastro (2000) – striebro
Gastro Hradec Králové (2000) – bronz
Danubius gastro (2001) – diplom
Gastro Hradec Králové (2001) – bronz
Noka Rakúsko (2000) – bronz
Eurocreaptor Sodexo Poznaň PL (2005)- striebro
Eurocreaptor Sodexo Vien AT (2006) – diplom
Eurocreaptor Sodexo Helsinki FINLAND (2007) -diplom
Emirates Salon Culinaire DUBAI 2011 – diplom
Majster Slovenska na rok 2011 v otváraní ustríc
Majster Slovenska na rok 2012 vo filetovaní lososa
3. miesto v otváraní ústric (2012)
Certifikát na audity cateringových spoločností 2013
Postup do finále medzi 10 najlepších kuchárov ČR v súťaži Kuchár roka 2013/2014
Thailand Ultimate CHEF Challenge kategória Ryby a morské plody (2014) – bronz
Thailand Ultimate CHEF Challenge kategória Kačka (2014) – diplom

Kontakt: v.morochovic@gmail.com

morochovic

Vladimír MOROCHOVIČ

Člen správnej rady

V súčasnosti pôsobí ako Executive Chef vo Vinum Galéria Bozen Pezinok. Ako študent nastúpil na povinnú prax do firmy Víno Matyšák, ktorej je s malými prestávkami verný spolu 16 rokov. Pracoval aj ako šéfkuchár v Reštaurácii Eldorado v Senci, ktorá bola špecializovaná na lovecké špeciality. Po kariére veľkého lovca mal chuť vyskúšať hotel, a preto nastúpil ako zástupca šéfkuchára na Horský hotel Istota ***, kde sa po čase stal tiež šéfom kuchyne.

Popri pracovných povinnostiach veľmi rád vyhľadával rôzne kuchárske semináre a školenia. Najmä Gastro Danubius 2012 ho posunulo v profesii vpred, prvýkrát sa zúčastnil kuchárskej súťaže, kde sa mu podarilo získať hneď striebornú medailu – „Tento úspech ma utvrdil v tom, že vždy sa je čo učiť a ja sa chcem naďalej učiť a zlepšovať.“

Kontakt: tibisamaransky@gmail.com

SAMARANSKY

Tibor SAMARANSKÝ

Člen správnej rady

Pracovala vo Výskumnom ústave potravinárskom v Bratislave v oblasti potravinových databáz.

V GOURMET KLUB pôsobí ako:

• PR manažér – komunikácia s médiami a verejnosťou
• revízor – dohliadanie na riadny výkon činností vykonávaných v rámci združenia a kontrola hospodárenie združenia

Kontakt: morochovicova@gmail.com

Panna-Cotta

Ing. Monika MOROCHOVIČOVÁ

Revízor GOURMET KLUBU

Dr. Peter Lazar

Väčšinu svojho času strávil v Nemecku, kde dlhé roky aj podnikal. Vyštudoval ekonomiku a filozofiu, variť sa naučil u nemeckej kuchárky Doris – Kathariny Hessler – jedna z prvých žien v Nemecku, ktorá získala hviezdu Michelin (v roku 1979 za Cuisine Vitale).

V súčasnosti žije na Slovensku, kde nielenže už dlhé roky podniká, ale stal sa nemeckým honorárnym konzulom pre regióny Žilina a Banská Bystrica vďaka čomu tak môže podporovať nemecko-slovenskú spoluprácu v regióne, ale aj bilaterálnu spoluprácu medzi Slovenskom a Nemeckom.

Popri všetkých svojich povinnostiach si však vie život aj vychutnávať – veľa cestuje po Európe za kulinárskymi zážitkami („to skutočne dobré máme pred dverami”). V oblasti gastronómie pôsobí ako gastrokritik (inkognito testuje kuchárov) – preferuje priamočiaru kuchyňu s regionálnymi surovinami a minimalistický dizajn na tanieri.

Motto: “Absolútne čerstvé suroviny, purizmus v dizajne, lokálni dodávatelia”.

Kontakt: lazar.peter@scheidt-bachmann.sk

p. Lazar FOTO

Dr. Peter Lazar

Člen Gourmet klubu

Vyštudoval v Púchove a následne pracoval v rôznych zariadeniach nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (Paríž, Praha …) – ako šéfcukrár Hotela Holiday Inn v Žiline, v ****Palm Court Hotel Scarborough United Kingdom. Momentálne pracuje ako šéfcukrár v rodinnej firme Gerardin Púchov.

Je absolventom cukrárskych kurzov zameraných na moderné dekorácie a artistiku. K nim sa viažu aj medailové úspechy na rôznych medzinárodných súťažiach.

Kontakt: miskobaniar@gmail.com

baniar1

Michal BANIAR

Člen Gourmet klubu

Je dlhoročným členom GOURMET KLUB. Svoje kuchárske zručnosti a vedomosti získaval prácou v luxusných reštauráciách. Dlhé roky pracoval ako šéfkuchár prinzessin Katharina výletná loď ****

Je absolventom rôznych gastronomických a kulinárskych kurzov, zúčastňuje sa gastronomických akcií, súťaží, výstav a veľtrhov. Je tiež absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom.

Kontakt: antondubicky@gmail.com

dubicky

Anton DUBICKÝ

Člen Gourmet klubu

Počas štúdia pracoval v rôznych hoteloch: Hoteli Marriott***** v Prahe, Hotel Jánošík**** v Liptovskom Mikuláši, Hotel Grand Jasná**** a Grand Hotel Kempinski***** na Štrbskom plese.

Po vyštudovaní pracoval v reštaurácii Kamenná chata v Demänovskej doline ako Head Chef, v Grand Hoteli Kempinski***** v Štrbskom plese ako Commis de cousine, v hoteli Aphrodite**** v Rajeckých Tepliciach ako Chef de partie, Sous Chef. V Grand hoteli Praha pracoval ako Chef de partie pod vedením Executive Chef Jaroslava Uhlára a neskôr ako Junior Sous Chef. Tiež pracoval aj s viacerými zahraničnými šéfkuchármi, zúčastňoval sa mnohých cateringov a firemných akcií (varil napr. aj pre prezidenta Andreja Kisku a mnohých diplomatov).

Zúčastňuje sa rôznych školení a súťaží v oblasti gastronómie, varil pre viaceré časopisy (Hotelier, Pravda, Žilinský večerník) a má skúsenosti aj s televíznymi reláciami (Bez servítky, Poľská televízia, Opavská televízia a iné).

Kontakt: jandudas.jd91@gmail.com

dudas2

Ján DUDÁŠ

Šéfkuchár Bistra Dobrý deň v Kežmarku
Člen Gourmet klubu

Mladý ambiciózny kuchár. 
Narodil sa v Prešove, kde aj vyštudoval SOŠ (odbor kuchár). Ešte počas štúdia absolvoval 5-mesačnú prax v *****hoteli na ostrove Kos v Grécku.
Po škole sa zamestnal v penzióne v Tatranskej Lomnici.
Neskôr pracoval v reštaurácii v Poprade.
Aktuálne pracuje v Hotel Hills Stará Lesná **** ako Chef de partie.

Rád obetuje svoj voľný čas pre zdokonaľovanie sa v aktuálnych gastronomických trendoch.

Kontakt: a.holomangastro@gmail.com

DSC_8921i

Anton HOLOMÁŇ

Člen Gourmet klubu

Profesionálnej gastronómii sa venuje už od svojich 17 rokov. V tom čase prijal ponuku v jednej z najluxusnejších reštaurácií Tempus Fugit. Ako 22-ročný začínal ako šéfkuchár mimo centra Bratislavy v Zorno Restaurant. Jeho rukopis na jedlách si všimla aj STV (dnes RTVS), s ktorou spolupracuje dodnes. Následne mu Executive Chef Red Monkey Group Marek Ort ponúkol pozíciu Sous Chef – bol poverený chodom talianskej reštaurácie PAPARAZZI a po jeho boku absolvoval eventy ako napr. Ples v Opere. Neskôr pôsobil aj na pozícii šéfkuchára reštaurácie PAPARAZZI a tiež na pozícii šéfkuchára pre cateringy spoločnosti RMG. V hoteli Holiday Inn v Trnave vytiahol gastronómiu z prachu a vďaka jeho tvrdej práci a dobre zostavenému tímu sa mu podarilo postupne navrátiť hotelu klientelu. Jeho tvrdá a precízna práca sa zúročila a v jeho 27 rokoch sa stal Executive Chef pre Roman Restaurants (AuCafe, ParCafe, Wine bar & Tapas). Aj napriek všetkým úspechom sa riadi heslom: „bez dobrého a spoľahlivého zástupcu a tímu by žiaden Šéfkuchár nemohol byť šéfkuchárom“.

Je dlhoročným členom GOURMET KLUB a držiteľom osvedčenia Diner Amical – Confrerie de la chaine des Rotisseurs. Je víťazom súťaže Incheba Gastro cup 2011, držitelom zlatej medaile Incheba Gastro Cup 2012, bronzu Tatranský kuchár 2012 a semifinalista Česko-Slovenskej sútaže Primerba cup. V roku 2013 sa zúčastnil medzinárodnej sútaže Biser Mora na Chovátskom ostrove Brač, kde v konkurencii 80 šéfkuchárov obsadil celkové 13 miesto. Taktiež je absolventom kurzov Barry Callebaut 2011 v Poľsku a Barry Callebaut 2012 v Belgicku, Molecular Base v Prahe 2013. Zatiaľ najvačším súťažným úspechom je pre neho bronzová medaila zo Salon Culinaire Mondial – Igeho 2013 vo švajčiarskom Baseli, kde so súťažným tímom GOURMET KLUB získal úspech hneď na prvej účasti na tejto prestížnej gastronomickej sútaži.

Kontakt: dandyrd@gmail.com

hrivnak

Daniel HRIVŇÁK

Člen Gourmet klubu

Vyštudoval v Banskej Bystrici. Svoje skúsenosti získaval v reštauráciách v Bratislave, no štyri roky pôsobil aj ako Chef de partie v Londýne v Grange City Hotel 5*, Haymarket Hotel 5* a Lodge Catering Company, kde získal bohaté skúsenosti i v medzinárodnej kuchyni (práca s canape, finger buffet). Ďalej pracoval ako sous-chef v reštaurácii Upside down a v DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava. V súčasnosti pôsobí na pozícii šefkuchára v Hoteli Saffron v Bratislave.

Kontakt: pirums@hotmail.com

hruska1

Michal HRUŠKA

Člen Gourmet klubu

Varenie ju lákalo už od ranného detstva, vďaka svojej matke, ktorá jej dala základy varenia. Kulinárskym zručnostiam sa naučila nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí v Anglicku a Španielsku.

Je majiteľkou a lektorkou privátnej ŠKOLY MINI VARENIA, v ktorej učí variť a zdravo kombinovať jedlá – učí ako jesť a nepribrať. Taktiež učí ako správne skladovať potraviny a neplytvať s nimi. Zároveň organizuje kurzy varenia pre kuchárov aj nekuchárov v španielskom Alicante.

„Láska ide cez žalúdok. Tak teda s láskou a chuťou do varenia milí priatelia.“

Kontakt: datip@datip.eu

jandr1

Daniela JANDUROVÁ

Člen Gourmet klubu

Priateľský a motivovaný šéfkuchár s medzinárodnými skúsenosťami – s rôznymi internacionálnymi svetovými kuchyňami pôsobil v Nórsku, Nemecku a Španielsku, kde absolvoval aj stáž v Michelinovej reštaurácii. Okrem získania nových zručností sa priučil aj jazykom – španielčina a angličtina, ktorých znalosť bola v zahraničí nutnosťou na vedenie svojho tímu.

Podieľal sa na tvorbe kuchárskej knihy a svoje znalosti ukázal aj na rôznych kulinárskych LIVE vystúpeniach a gastronomických súťažiach.

Kontakt: fiilip.kmet@gmail.com

kmet1

Filip KMEŤ

Člen Gourmet klubu

Po ukončení odbornej školy a nadobudnutí zručností pracoval ako šéfkuchár reštaurácie 12. apoštolov. Následne si svoju odbornosť rozširoval v zahraničí – Mníchov, ostrov Borkum. Po návrate do rodnej krajiny pracoval v hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách a od roku 2010 pracuje ako sous-chef v rakúskych Alpách v prestížnom horskom hoteli Vital – Wanderhotel Tarerwirt****.

Prácu vníma ako svoje hobby kde je stále sa čo nové učiť, a preto pre rozšírenie si obzorov sa pravidelne zúčastňuje gastronomických stáží v Michelinových reštauráciách, ako aj rôznych gastronomických seminárov.

Kontakt: Pavol.Kristof@hotmail.sk

kristof

Pavol KRIŠTOF

Člen Gourmet klubu

Na štúdium a prax nastúpil v roku 1989 do spoločnosti Interhotel Bratislava – hotel Magnólia****. Po ukončení štúdia pracoval v hoteli Eden**** a Corecta***. Ako 22-ročný pôsobil na pozícii prevádzkara v hoteli Piešťany***. V roku 2006 prevádzkoval vlastnú reštauráciu s penziónom. Po získaných skúsenostiach v gastronómii nastúpil do spoločnosti Metro na pozíciu gastronomického poradcu.

Momentálne pracuje v spoločnosti Montycon gastro SK a ako kuchár a technológ v nej napomáha gastronomickým zariadeniam napredovať po technologickej i gastronomickej stránke. Súčasťou jeho práce je poradenstvo, účasť na veľtrhoch, seminároch a školeniach v Čechách, Nemecku, Rakúsku, Poľsku a iné.

Kontakt: pavlicek@montycon.sk

pavlicek1

Martin PAVLÍČEK

Člen Gourmet klubu

Vyštudoval v Poprade – Veľká a je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. Pôsobil ako šéfkuchár vo Vysokých Tatrách v Hoteli Hubert Vital Rezort **** , v Hoteli Holiday Inn **** Žilina, v Grand Hoteli Kempinski ***** Hight Tatras a v súčasnosti pôsobí v Grand Hoteli Starý Smokovec ****.

Zúčastňoval sa rôznych gastronomických akcií ako je Danubius Gastro, Zlatá čiapka Nestlé Nitra, Svetový pohár v Luxemburgu 2006, Gulf Cup Dubai 2010. Patrí mu aj mnoho ocenení – finalista a 3. miesto prvej Česko – Slovenskej kuchárskej súťaže Primerba Cup 2012, Salon Culinaire Mondial vo švajčiarskom Bazilej 2013 (bronzová medaila), HORECA varí s profesionálmi 2014 (1. miesto). V roku 2014 bol zaradený do Trend Top Šéfkuchári na Slovensku.

Kontakt: peter.pikovsky@gmail.com

Pikovsky1

Peter PIKOVSKÝ

Člen Gourmet klubu

Vyštudoval v Topoľčanoch, následne pracoval v reštauračných a hotelových prevádzkach na Slovensku aj v zahraničí (Škótsko, Taliansko). Je absolventom špecializovaných kurzov v zahraničí (multifunkčné technológie a iné). V súčasnosti pracuje ako šéfkuchár Hotela Astrum Laus v Leviciach.
Zároveň pôsobí aj ako školiteľ na rôznych tréningoch pre kuchárov.

Kontakt: jurkope@gmail.com

struhar1

Juraj STRUHÁR

Člen Gourmet klubu

Vyštudoval SOU spoločného stravovania v Námestove. Je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. V súčasnosti pracuje ako šéfkuchár v Hoteli Magnus Trenčín.

Pracoval v Taliansku a tiež v Nemecku. Môže sa pochváliť prezentovaním poľovníckej kuchyňe na Cypre v hoteli Hilton. Angažuje sa dokonca v televízii RTVS (Dámsky magazín). Od roku 2012 je tiež členom profesionálnej encyklopédie WHO IS WHO.

„Jednoducho ma baví variť …“

Kontakt: ivan.stefula@gmail.com

stefula

Ivan ŠTEFULA

Člen Gourmet klubu

Študoval vo Vysokých Tatrách a tam boli aj jeho začiatky profesionálnej praxe – francúzska gastronómia. V roku 2008 bol na stáži v Michelínovej reštaurácii v hoteli Le Grand Ecuyer**** Yves Thuries, Cordes sur Ciel (Francúzsko). Ďalej sa vzdelával aj na rôznych gastronomických kurzoch (Thajská kuchyňa v spolupráci s Thajskou Ambasádou Praha, Makromolekulárna kuchyňa, Culinary Academy Yves Thuries Francúzsko – Starý Smokovec, iné) a seminároch (pri niektorých bol aj spoluautorom: TK SZKC Vysoké Tatry – Príprava moderného štýlu a prevedenia v studenej kuchyni 2009, Nové trendy reštauračného servírovania na tanieri 2010, iné). Môže sa pochváliť prípravou spoločenských podujatí ako Stretnutie predstaviteľov Vyšegrádskej štvorky, stretnutie predstaviteľov NATO i osobnou prípravou menu pre predstaviteľov vlády, na ktorých spolupracoval spolu s viacerými šéfkuchármi.

Pracoval ako Executive Chef v Hoteli Hubert Vital Resort**** Gerlachov, v Hoteli International**** – Golfový areál Black Stork, Veľká Lomnica, v Hoteli Hills**** Stará Lesná i v Grandhoteli Praha****, Tatranská Lomnica.

Doterajšie profesné úspechy:

Salon Culinaire Mondial 2013, Basel Švajčiarsko – bronz
The Emirates Salon Culinaire 2010, Dubaj – bronz
Gastro Hradec 2009, Hradec Králové – striebro
IKA 2008 Erfurt – Kuchárska olympiáda – 2x bronz
Gastro Danubius 2008, Bratislava – zlato
Gastro Vavřinec 2004, Kladno – bronz
Food festival Vysoké Tatry 2013, Tatranská Lomnica – zlato
Gril party 2008, Prešov – striebro
Majster palacinka 2007, Poprad – zlato
Gril party 2014, Prešov – zlato

Kontakt: jaro.uhlar@hotmail.com

uhlar

Jaroslav UHLÁR

Člen Gourmet klubu

Svoje prvé kuchárske kroky začal dosť neskoro, keďže po škole sa venoval motorizmu. Zistil, že varenie je viac ako koníček, a tak sa mu začal venovať naplno. Zbieral skúsenosti v bratislavských reštauráciách, no zistil, že potrebuje ísť ďalej, a tak s malou dušičkou začal pracovať v prominentnej reštaurácii – Au cafe, kde získaval skúsenosti od šéfkuchára Luba Loveckého a tiež od šéfkuchára Daniela Hrivňáka. Po niekoľkých mesiacoch sa stal Sous Chefom a neskôr Chef de Cuisine. Následne, vďaka dlhoročnej spolupráci, dostáva šancu viesť Au cafe a Portofino – stáva sa Executive Chefom. Ako sám vraví: „Všetko sa dá, keď sa chce.“

Bol na stáži u známeho šefkuchára Gordona Ramsay v londýnskej reštaurácii Pétrus, kde ho školil uznávaný Head Chef Larry Jayasekara a jeho tím.

Zúčastnil sa aj školení u Petra Koukolíčeka v Prahe a detailne tak spoznal molekulárnu kuchyňu, a v Ríme v medzinárodne uznávanej škole COQUIS, kde ho školil Michelinový šéfkuchár Angelo Troiani.

Jeho ambície a pokora boli videné aj na Incheba gastro cup 2014, kde získal bronz. Popri práci pôsobí aj ako externý lektor pre Školu varenia. Stále sa učí a napreduje.

Mário Žužič
Chef de Cuisine
Au Cafe

Tel. +421 910 689 579

Mario Zuzic

Mário ŽUŽIČ

Člen Gourmet klubu

Peter Justin Topoľský

Svetobežník, gurmán a moderátor, ktory sa síce narodil na Slovensku, ale prevažnú časť roka žije v USA. Svoju kariéru začal ešte ako detská hviezda v Československom rozhlase a neskôr aj v televízii. Dlho pôsobil aj v hudobnej oblasti.

Dnes svoje pracovné aktivity rozdeľuje medzi New York a Bratislavu. Od roku 1996 začal spolupracovať s televíziou Markíza na relácii Hvezdáreň, neskôr uzrela svetlo sveta relácia Ako chutí svet, ktorá niekoľkokrát získala ocenenie na medzinárodnom filmovom a rozhlasovom festivale o gastronómii v Znojme – Znojemský hrozen.


Pavol Lipták

Po ukončení štúdia na Hotelovej akadémii v Piešťanoch získaval svoje prvé kuchárske skúsenosti v Rakúsku, kde pôsobil v strediskách Bad Gastein a Lienz a v meste Sankt Pölten kde sa zoznámil i s talianskou a gréckou kuchyňou. Po šiestich rokoch sa vrátil späť na Slovensko – pracoval ako šéfkuchár pre spoločnosť Unilever Slovensko (zodpovedný za školenie spotrebiteľov). V roku 2000 si otvoril svoju vlastnú reštauráciu Pizzériu Bezzinka, kde pracoval zároveň ako šéfkuchár. V roku 2003 úspešne viedol prevádzku kuchyne v hoteli Danube Danube ****, kde s tímom 33 kolegov dosiahol veľký komerčný úspech. Následne absolvoval stáž v Paríži v známej cateringovej spoločnosti Culinia Productions. V roku 2007 pracoval ako Service offer manager Sodexo, zodpovedný za implementáciu nového konceptu stravovania pre centrálu VÚB banky v Bratislave. Od roku 2008 pracuje ako šéfkuchár v rakúskej hotelovej sieti Falkensteiner v Bratislave. Medzi širokou verejnosťou je známy z TV Markíza ako televízny kuchár v relácií Teleráno a Doma s Markízou.

Získal bronzovú medailu na medzinárodnej súťaži Gastro Hradec a striebornú medailu prezidenta Slovenskej republiky. O dva roky neskôr získal so svojimi kolegami 3. miesto v hodnotení časopisu Trend Top v Reštaurácií Caribic´s. V roku 2004 v hodnotení časopisu Trend Top získal miesto medzi 10 najlepšími kuchármi na Slovensku. Reštaurácia Brasserie Café Vienoise bola zaradená medzi 10 najlepších hotelových reštaurácii (Trend Top 2005).

Je spoluautorom kuchárskej knihy Hneď to bude. V roku 2011 vydal svoju druhú kuchársku knihu DOBRÝ ROK.


Pavol Pavlík

Vyštudoval v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách. Pôsobil ako šéfkuchár tatranského hotela Hills****, Hubert Vital Resort**** vo Vysokých Tatrách, v hoteli Tri Studničky**** a v hoteli Grand**** v Nízkych Tatrách. V súčasnosti pôsobí vo francúzskej reštaurácii Le terroir v Prahe.

Je absolventom mnohých odborných seminárov a kurzov, ktorých bol niekoľkokrát aj spoluautorom.
Aktívne sa zúčastňuje rôznych odborných akcií, cateringov a súťaží.


Erik Volko

Vyštudoval vo Zvolene. Svoju kuchársku kariéru začal jednoročnou stážou v Nemecku. Pôsobil ako šéfkuchár v Hoteli Grand**** Jasná a v Hoteli Hills**** vo Vysokých Tatrách. Neskôr ako šéfkuchár Crystal bar & Restaurant vo Zvolene. V roku 2011 sa vrátil do Vysokých Tatier do Grand hotela Kempinski, kde pôsobil ako Sous Chef do leta 2013. V novembri 2013 si otvoril vo Zvolene svoje malé Bistro Chef, kde je spolumajiteľom a zároveň šéfkuchárom.

Je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. Získal dve bronzové medaile v medzinárodnej tímovej súťaži v ČR 2006/2007, ďalej Primerba Culinary Cup – 9. miesto (2006) a 3. miesto (2008). Zúčastnil sa aj prestížnej svetovej súťaže Salon Culinary v Dubaji (2010) a mnohých iných súťaží, kde pôsobil aj ako porotca.

Kontakt: ev@bistrochef.sk

whitewinesbg

Čestní členovia GOURMET KLUBU